Kangal Balıklı Kaplıca Sıcak ve Soğuk Çermik Kaplıcaları
 


KANGAL BALIKLI KAPLICA

DETAYLI BİLGİ VE FOTOĞRAFLI TANITIM İÇİN TIKLA

Balıklı kaplıca Sivas İli sınırları içerisinde; İl merkezine 90 km uzaklıktaki Kangal İlçesinin 13 km kuzey doğusunda bulunan Hamam Deresi (Topardıç Deresi) vadisinde yer alan, Balıklı Kaplıca- Yılanlı Çermik adlarıyla da anılan kaplıcadır. Balıklı Kaplıca dar bir vadi içerisinde yer alır. Tesislere giriş ücretlidir. Girişte size yardımcı olacak sağlık kabini bulunmaktadır. Kaplıca suyu aslında belirli bir kaynak noktasından çok, kum taşları arasından yaygın olarak yüzeye çıkmakta ve dere kenarı boyunca sızıntılar oluşmaktadır.

TANITIM VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN

   


SICAK ÇERMİK KAPLICASI
Sivas Yozgat karayolu üzerinde, il merkezine 31 km uzaklıktadır. Su 35-45 derecedir.Kimyasal karakteristiği; florür içeren kalsiyum, magnezyum, sodyum karbonat klorür. Romatizmal, sinirsel ve adale rahatsızlarıyla, kadın, deri ve böbrek hastalıklarına iyi gelmektedir. Kaplıcada otel ve konaklamak için yazlıklar mevcuttur.SOĞUK ÇERMİK KAPLICASI

Sivas il merkezine 20 km. uzaklıkta Soğuk Çermik Vadisi’nde bulunan bu kaynağın sıcaklığı sıcak çermiğe göre çok daha düşüktür. Suyun sıcaklığı ortalama 28 derece olup, aynı zamanda içilmektedir. Bu yüzden de Soğuk Çermik olarak isimlendirilmiştir.
Çermiğin suyu renksiz ve kokusuz olup, romatizma, mide, bağırsak, safra kesesi, deri ve sinir hastalıklarının tedavisinde kullanılmaktadır.
DETAYLI VE FOTOĞRAFLI SİVAS
GEZİ REHBERİ İÇİN TIKLAYIN

 

 

Sivas Foto Galeri, eski sivas resimleri, gezilecek yerler, tarihi mekanların fotoları Sivas tarihi, ekonomi, nufus, siyaset

SİVAS HAKKINDA DETAYLI BİLGİ


 
SİVAS GEZİ REHBERİ
Adım adım foto galeri eşliğinde gezilip görülecek yerler ve fotoğrafları.


 

 
BALIKLI KAPLICA
Dünyada bir eşi daha bulunmayan balıklı kaplıca hakkında bilgi ve fotoları.

 
SİVAS FOTO GALERİ
Sivas ın çekilmiş en güzel fotoğraflarından oluşan albüm.

 

 
DİVRİĞİ ULU CAMİİ
Dünya mirası taş işlemeciliğinde harika örneklerinden kesitler.

 
KANGAL KÖPEĞİ
Asaleti ve sadakatiyle meşhur Kangal çoban köpeği.